
У Румунії військові водолази-піротехніки знешкодили морську протидесантну міну ЯРМ, виявлену на пляжі між курортами на узбережжі Чорного моря. Про це повідомило Міністерство оборони Румунії.
ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВОВід початку повномасштабної війни Росії проти України Чорне море залишається небезпечним через дрейфуючі міни, які можуть загрожувати цивільному судноплавству, портам і прибережній інфраструктурі. На думку керівника проекту Інституту Чорноморських досліджень Андрія Клименка, війна на Чорному морі точно вийшла за межі морських кордонів України та її ворога і стає фактором світової політики – більше читайте у колонці автора на LIGA.net
Міну знайшли на пляжі між населеними пунктами Вама-Веке та 2 Май. Про небезпечну знахідку повідомили екстрені служби, після чого район оточили та провели операцію з підриву боєприпасу.
За даними Міноборони Румунії, міну знищили приблизно через три години після повідомлення про її виявлення.
У румунському Міноборони зазначили, що від початку повномасштабної війни Росії проти України Військово-морські сили Румунії знешкодили дев'ять із 156 морських мін, виявлених у басейні Чорного моря.
ДОВІДКАМіна ЯРМ (укр. Якірна річкова міна) – радянська фугасна міна, призначена для застосування проти десантно-висаджувальних засобів противника шляхом установки в акваторії річок, озер і водосховищ. На озброєнні із 1954 року.
Попередній подібний інцидент стався на початку 2026 року, коли морську міну виявили на пляжі біля полігону Мідія. Тоді її також знешкодили румунські військові сапери після кількох годин роботи.
- Уночі 29 травня російський дрон порушив повітряний простір Румунії та впав на житловий будинок у Галаці. Місцева влада повідомила про двох постраждалих.
- Після інциденту МЗС Румунії викликало російського посла. Глава відомства Оана-Сільвія Цою заявила, що румунське Міноборони підтвердило російське походження безпілотника.
- Президент Румунії Нікушор Дан із посиланням на результати технічного розслідування заявив, що дрон, який у ніч на 29 травня влучив у житловий будинок у румунському місті Галац, був російським дроном типу "Герань-2".








