У ВООЗ вважають, що захворюваність на віспу мавп може зрости влітку

24

У ВООЗ вважають, що захворюваність на віспу мавп може зрости влітку

Захворюваність на віспу мавп може зрости в літній період через проведення масових заходів, вважає директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге.

"Ми наближаємося до літнього періоду в Європі, який супроводжується масовими зборами, фестивалями та вечірками. Я стурбований тим, що поширення вірусу може прискоритися", — наводять європейські ЗМІ слова Клюге.

Він повідомив, що як мінімум вісім країн європейського регіону повідомили про виявлені випадки віспи мавпи за останні кілька днів. За межами Європи вірус зафіксовано в Австралії, Канаді та США.

Цього тижня в Європі виявили понад 100 випадків захворювання на віспу мавп. У ФРН влада заявила, що нинішній спалах вже може вважатися найбільшим з тих, що мали коли-небудь місце в європейському регіоні.

Віспа мавп — рідкісне інфекційне захворювання, найбільш поширене у віддалених районах Центральної та Західної Африки. Його симптоми — нудота, температура, висипання, свербіж, а також біль у м'язах. Випадки захворювання за межами регіону часто пов'язані з поїздками до несприятливих з погляду епідеміології зони.

Вірус поширюється через контакт, але його вірулентність невисока.