Міжвідомча робоча група (МРГ) щодо реалізації державної санкційної політики рекомендувала подати на розгляд Ради нацбезпеки та оборони (РНБО) пакет пропозицій щодо запровадження санкцій проти близько 1600 фізосіб – пропагандистів, артистів естради, культурних діячів і спортсменів.
"До пакета, рекомендованого МРГ для подання на розгляд РНБО, увійшли близько 2000 фізичних та юридичних осіб…. Інші (крім 1600) – юридичні особи, такі як телерадіокомпанії, видавництва тощо. Також у списку: музеї, галереї, видавництва з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим", — йдеться у повідомленні Мінекономіки у п'ятницю.
Перший віцепрем'єр – міністр економіки Юлія Свириденко на брифінгу цього дня наголосила на важливості координації санкцій з країнами союзниками, що підвищує їхню ефективність.
"Загалом зараз у роботі близько 6 тис. осіб", — повідомила Свириденко.
Говорячи про акторів, художників, журналістів, спортсменів і блогерів, до яких пропонується застосувати санкції, вона наголосила, що це люди, які мають бути моральними авторитетами і не допустити загарбницької війни.
"Служінню ідеалам гуманності вони віддали перевагу служінню терористичному режиму. Злочин їх не менший за злочини тих, хто вбиває сьогодні мирних українців. Пропаганда війни має бути покарана, і я переконана, що настане час, коли ці люди постануть перед судом. Ми даємо оцінку їхнім діям, запроваджуючи санкції", — зазначила перший віцепрем'єр.
Міжвідомча робоча група також опрацювала механізми посилення координації та співробітництва з відповідними органами країн-партнерів України у питаннях санкційної політики. Зокрема й механізми, що сприяють дзеркальності санкцій.
Мінекономіки нагадало, що це не перший пакет санкцій, до якого увійшли пропагандисти. 19 жовтня президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій щодо понад 3 800 осіб з Росії та Білорусі, і до цього пакета вже тоді увійшли й деякі пропагандисти, зокрема Ольга Скабєєва, Захар Прилєпін, Іван Охлобистін та інші.