Глава МЗС Швеції нагадала Анкарі про жорстку позицію Стокгольма щодо Робочої партії Курдистану

21

Глава МЗС Швеції нагадала Анкарі про жорстку позицію Стокгольма щодо Робочої партії Курдистану

У Швеції Робоча партія Курдистану (РПК) давно визнана терористичною організацією, і ця позиція не змінилася, про це глава МЗС Швеції Анн Лінде заявила в п'ятницю у відповідь на обвинувачення з турецької сторони.

"Через широке розповсюдження дезінформації про Швецію та РПК, ми б хотіли нагадати, що уряд Улофа Пальме був першим після турецького, який визнав РПК терористичною організацією ще в 1984 році", — написала у своєму твіттері Лінде.

Глава МЗС також нагадала, що у 2002 році приклад Швеції наслідував ЄС, і ця позиція досі не змінилася.

Раніше цього місяця президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що члени РПК "діють у цих скандинавських країнах", причому "навіть є членами парламенту у деяких країнах". У зв'язку з цим він повідомив, що негативно дивиться на ідею вступу Швеції і Фінляндії до НАТО.

Зі свого боку прем'єр Швеції Магдалена Андерссон і президент Фінляндії Саулі Нііністьо заявили, що готові обговорювати всі розбіжності щодо членства країн у НАТО і продовжують вести діалог із Туреччиною.

Цього тижня генсек НАТО Єнс Столтенберг прийняв у Брюсселі у постпредів Фінляндії Клауса Корхонена та Швеції Акселя Вернхоффа заявки на членство їхніх країн в альянсі, проте турецька сторона заблокувала процес їх розгляду.