До повномасштабного вторгнення сувенірна крамниця “Зроблено у Маріуполі” працювала у знаменитому туристичному центрі “Вежа”. Російська блокада магазин знищила, та восени 2022 року він відновив свою роботу вже не з метою туристичного просування міста, а щоб залишити згадку про те, чого більше немає.
Не тільки промислове місто, а й туристичне Сувенірна крамниця “Зроблено у Маріуполі” працювала у туристичному центрі “Вежа” з 2018 року. Чашки, блокноти, шопери, футболки з емблемою та символікою міста у моря були популярні серед жителів та гостей міста. Приклад сувенірів з Маріуполя до повномасштабного вторгнення. Джерело: “Зроблено в Маріуполі” в Instagram Тоді міська влада взяла курс на популяризацію міста не тільки як промислового центру країни, а і як туристичного. Для цього у Маріуполі відновлювали парки, площі, робили молодіжні локації та екскурсійні маршрути. Іншими словами, намагались сформувати бренд сучасного туристичного міста, який лідирує у виробництві металургії та водночас знаходиться біля моря. “У нас стояло завдання, щоб Маріуполь асоціювався не тільки з заводами, а й повернув собі статус “туристичного”, як було раніше. Для цього було багато проєктів, один з яких і сувеніри. Вони продавались у центрі “Вежа”, а також на виставках, фестивалях, були частиною екскурсій. Були історичні пам’ятки міста, про які люди дізнавались завдяки сувенірам”, – розповідає адміністраторка туристичного центру “Вежа” Діана Токарєва.
Тоді розповсюджувалась різноманітна продукція. Це чашки з видатними діячами Маріуполя, наприклад, відомим архітектором Віктором Нільсеном, художниками Віктором Арнаутовим та Архипом Куїнджі. Були шопери з туристичними пам’ятками – Водонапірна вежа, Драматичний театр, Міський сад, колесо огляду. Адміністраторка Діана Токарєва говорить, що така продукція завжди викликала цікавість у мешканців та гостей міста.
Дівчина згадує останні дні до блокади міста. Каже, що сплеск клієнтів за українськими сувенірами стався саме у день, коли проводився великий мітинг проти російської окупації. Тоді маріупольці зібрались на Театральній площі біля Драматичного театру, щоб сказати, що не хочуть бути “визволеними” та “частиною росії”. Відновлення діяльності після блокади Про відновлення роботи сувенірної крамниці почали думати восени 2022 року. Та мета вже була інша. Замість формування іміджу туристичного міста, організатори хотіли просто залишити про нього згадку, зокрема про ті будівлі, пам’ятки, місця, яких вже немає. “У цей час вже працювали центри “ЯМаріуполь”. Багато жителів міста виїхали, головними потребами спочатку була гуманітарна допомога, психологічна. Спочатку акцент був на цьому. А потім ми помітили, що з’явився попит на усе маріупольське. Люди просто хотіли залишити собі якийсь шматочок, якусь згадку про той Маріуполь, який був до цього”, – розповідає Діана Токарєва. Зараз у продажу деревʼяні прикраси, іграшка чайка, кухонні чашки, листівки, розмальовки. Та асортимент буде поповнюватись. Джерело: “Зроблено в Маріуполі” в Instagram Так було вирішено про повторне відкриття сувенірної крамнички “Зроблено у Маріуполі”. Багато чого змінилось, зокрема продукція та клієнтура. Адміністраторка говорить, зараз клієнтів стало більше. Значна кількість людей хоче отримати щось, що буде нагадувати Маріуполь до знищення російськими військами. “Люди хочуть говорити, що вони з Маріуполя. Хочуть продемонструвати свою позицію. Просто попити чаю з чашки зі знайомими надписами та відчути себе трохи “вдома”. Дуже шкода, що саме так продукція стала більш потрібною”, – говорить Діана.
Під час відновлення роботи магазину адміністраторам знадобилось опублікувати тільки один допис у соціальній мережі, щоб привернути увагу. “Сьогодні сувеніри про Маріуполь набули нового сенсу, вони сприймаються по-іншому. Це щось від нашого рідного міста, яке ми пам'ятаємо як місце наших надважливих спогадів, де ми були щасливими та місце, у якому ми будували своє майбутнє. Сьогодні кожен гордий називатися маріупольцем й бути тим, хто живе з містом Марії у серці, усвідомлюючи свою ідентичність”, – було написано у першому дописі в Instagram з початку відновлення роботи. Чашки з дизайном, що дарує частинку Маріуполя. Джерело: “Зроблено в Маріуполі” в Instagram Уся продукція зараз нова. Це дерев'яні прикраси до новорічної ялинки з пам’ятками міста, іграшка в образі маріупольської чайки, чашки з емблемою та символікою Маріуполя. Для них був створений новий стиль від дизайнерів. Попри невеликий асортимент, на нього є великий попит. Адміністратори крамниці збирають й інші побажання маріупольців про те, що б вони хотіли побачити на наступних сувенірах. Діана Токарєва каже, найближчим часом буде нова продукція, дизайни та місця для розповсюдження. Зокрема, у центрах “ЯМаріуполь”. Наразі крамничка вже є у такому центрі у Кривому Розі. У інших містах таке розміщення поки тільки планується.
Главная Новости Мариуполя Залишити згадку про рідне місто: як сувенірна крамниця із Маріуполя продовжує працювати...