Росіяни на Покровському напрямку можуть відступити: експерт пояснив ситуацію на фронті
Російські окупанти можуть відступити з позицій на Покровському напрямку, якщо стане очевидною загроза оточення. Таку думку висловив ветеран російсько-української війни, колишній командир роти батальйону «Айдар» Євген Дикий в ефірі Radio NV.
Читайте також: Ворог кидає всі сили на штурм Покровська: чи є ризик для ЗСУ
За словами Дикого, українські сили вже працюють над тим, щоб поставити ворога в ситуацію, яка змусить його відійти. Він припустив, що російське командування навряд чи віддасть наказ утримувати позиції до останнього, що може призвести до оточення їхніх військ.
«Я не думаю, що вони настільки дурні, що дадуть там наказ стояти на смерть, і таким чином дозволять нашим їх оточити. Швидше за все, вони відповзуть, коли стане очевидною загроза оточення», – заявив експерт.
Дикий наголосив, що ситуація на Покровському напрямку була настільки складною, що потребувала екстреного втручання вищого командування. Він зазначив, що командувач Сухопутних військ генерал Олександр Драпатий отримав наказ безпосередньо очолити Оперативно-стратегічне угруповання військ «Хортиця», яке відповідає за цей напрямок.
«Це було рішення в стилі "гасити пожежу". Командувач Сухопутних військ не повинен особисто керувати однією ділянкою фронту, але іншого виходу не знайшли. Це рішення спрацювало, і, на щастя, генерал Драпатий впорався», – пояснив ветеран.
Водночас він зазначив, що ручне керування обороною мало свої недоліки, зокрема погану взаємодію між різними підрозділами, яких кидали на передову для екстреного посилення оборони.
За словами експерта, одним із головних викликів на Покровському напрямку став хаос у командуванні та нестача резервів.
Читайте також: Масштабний наступ на кількох фронтах: ворог тисне на Торецьк, Часів Яр і Куп’янськ
«Найбільші сили росіян, постійний брак резервів у нас, найбільша концентрація авіаударів – усе це проблеми, які складно вирішити», – зазначив Дикий.
Він також звернув увагу на неефективну координацію військових підрозділів, які перекидали на цей напрямок.
«Туди кидали окремі батальйони, окремі роти, але не було на місці когось, хто зміг би зліпити це все в одне угруповання, яке діяло б за єдиним планом», – підкреслив експерт.
Попри всі труднощі, ситуацію вдалося стабілізувати, а українські військові продовжують працювати над тим, щоб змусити ворога залишити свої позиції.
ФОТО: з відкритих джерел