З будинку Нільсена в Маріуполі окупанти демонтували унікальні барельєфи: як виглядає будівля

35

З будинку Нільсена в Маріуполі окупанти демонтували унікальні барельєфи: як виглядає будівля

Окупанти руйнують історичну пам’ятку Маріуполя – будинок архітектора Нільсена, побудований на початку 20 століття. Підрядники вже зняли з нього дах та унікальні барельєфи, які прикрашали будівлю.
Про це розповідає радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. Демонтажні роботи проводять не просто так – росіяни взялися за «відновлення» будинку, проте насправді вони нищать архітектурні елементи та стирають історію легендарного дому.

Читайте також: У Маріуполі окупанти знищують мозаїку «Підкорювачі космосу» — що відомо

«Відновлення» по-російськи

На фото можна побачити, як зараз виглядає будинок та помітити відсутність одного з головних декоративних елементів.


«На будинку їх було щонайменше чотири, а тепер – жодного. Це лише те, що можна побачити ззовні. Важко уявити весь об’єм нищення», — говорить Петро Андрющенко.
Він також зазначив, що «будівельники», звісно не зробили ані малюнку барельєфу, ані виміру його розмірів. Тепер відновити його можна буде тільки за фотографіями.
Крім того, бронзову фігурку архітектора Нільсена також, ймовірно, вкрали. Її встановили там у 2019 році в рамках туристичного проєкту.

Читайте також: Були прикрасою Маріуполя – росіяни відкриють представництво Санкт-Петербурга в історичних будівлях «Азовінтексу»

Історія будинку

Нагадаємо, що будинок архітектора Нільсена знаходиться за адресою вулиця Семенішина, 49. Його міський архітектор Віктор Олександрович Нільсен збудував для себе та своєї родини.
Там він прожив до революції, а згодом – будинок реквізували. У ньому розмістили екологічну службу, потім там працював дитячий садок.
Навколо будівлі завжди було багато легенд – через маскарони у вигляді жіночого обличчя він отримав в народі назву «будинок із німфами, шо плачуть». До повномасштабного вторгнення біля нього зупинялися екскурсії, а жителі дізнавалися цікаві історії про старий будинок та його відомого власника.

Нагадаємо, раніше окупанти у Маріуполі анонсували відновлення Вежі — що відбувається зі 110-річною будівлею, читайте за посиланням.

Фото: з відкритих джерел

Предыдущая статьяОкупанти втратили при штурмі Білогорівки 15 одиниць техніки
Следующая статьяІрині Навальній з Маріуполя загрожує до 20 років у російській тюрмі – в чому її звинувачують