В Україні до шкільної програми внесли терміни «рашизм» і «руський мір»

139

• 40 •

Суттєві зміни пропонуються в частині новітньої історії, в першу чергу, подій, пов'язаних зі збройною агресією РФ проти України.

Міністерство освіти і науки України внесло зміни до навчальної програми школи у відповідь на виклики, що виникли у зв'язку з повномасштабною збройною агресією РФ проти України.

Так, як повідомляли на сторінці МОН, до навчальних програм предметів "Історія України", "Всесвітня історія" для 6-11 класів та інтегрованого курсу "Історія: Україна і світ" (10 клас) внесено зміни з урахуванням нових історіографічних напрацювань. Пропоновані доповнення мають на меті усвідомити наскрізні лінії з минулого, які дозволяють пояснити сучасні події, інформує UAINFO.org.

Наприклад, в оновлених програмах пропонується погляд на СРСР як на державу імперського типу. Також програми орієнтують на вивчення не тільки інструментів насильства, якого в ХХ столітті зазнавали українці, а й опору йому. Частина змін у навчальних програмах спрямована на розширення просторових контекстів української історії, створення додаткових можливостей для аналогій і порівнянь.

Суттєві зміни пропонуються в частині найновішої історії, насамперед подій, пов’язаних зі збройною агресією російської федерації проти України. Передбачено повний (окремим навчальним блоком) розгляд російсько-української війни, що розпочалася в 2014 році. Наголошується на геноцидних діях політичного керівництва і російського війська щодо українців, національному опорі проти агресії російської федерації та міжнародній підтримці України.

Читайте також: Очне навчання в школах з 1 вересня розпочнуть лише заклади з укриттями

Оновлено перелік термінів/понять, як-от: "присвоєння суверенітету" (у значенні привласнення, захоплення суверенітету УСРР союзним центром), "русскій мір", "рашизм"; замість вислову "політика русифікації" застосовано вислів "політика російщення", який точніше відбиває сутність явища і процесу; уточнено контекст застосування поняття "колабораціонізм".

Раніше, як повідомлялося, стало відомо, що Міносвіти України вилучило з навчальних програм твори російських і білоруських авторів, крім уродженців України.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube

UAINFO

Повідомити про помилку — Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Предыдущая статьяАсоціація ОСББ Києва пропонує дозволити проведення зборів власників онлайн та використання цифрових підписів через «Дію»
Следующая статьяЛукашенко показали новый мотоцикл «Минск». Он оказался французским, на который наклеили лого «Минск»