У Маріуполі, який був сильно пошкоджений в результаті обстрілів, продовжують відбуватися систематичні порушення прав місцевих мешканців
Російські війська не лише відбирають житло в українців, а й виводять ці квартири з обігу, продаючи їх росіянам або залишаючи їх для своїх потреб.
Згідно з повідомленнями місцевих джерел, росіяни активно відбудовують нові житлові комплекси в Маріуполі, але їх призначення — не для жителів міста, які втратили свої домівки.
Читайте також: "Відновлення" по-російськи: окупанти у Маріуполі роблять сауну з головного басейну Донеччини
Після того, як зруйновані будинки зносяться, на їхньому місці зводять нові квартири, але колишні мешканці не можуть отримати нове житло. Причина в тому, що їм повідомляють, що це вже не їхні будинки, а нові, і тому їхні квартири в них їм не належать.
Ця схема переважно реалізується в центрі Маріуполя, де збереглися найбільш привабливі ділянки. Російські окупанти залишили ці території для себе, а місцевих жителів просто викидають з їхніх будинків. Більшість маріупольців не можуть довести своє право на власність, оскільки документи на нерухомість часто були знищені під час обстрілів, що значно ускладнює процес повернення їхніх будинків.
Тим, у кого були інші об'єкти нерухомості, але не було документів на основне житло, відмовляють у компенсаціях, посилаючись на наявність іншого майна. В результаті багато родин залишаються без даху над головою і не мають можливості відновити своє житло або отримати компенсацію за втрати.
Читайте також: Маріуполь після "відновлення" окупантів: руїни, фанера та мародерство на "Азовсталі"
Ми також писали, у Маріуполі окупанти розпочали видачу ордерів на так звані «безхазяйні квартири». Ці квартири належать містянам, які покинули місто через блокаду та окупацію у 2022 році після масованих обстрілів російськими військами.
Згідно із заявами окупаційної влади, житло, чиї власники не з'являються з підтверджуючими документами у встановлені терміни, визнається «безхазяйним» і передається окупаційній адміністрації. Після цього квартири використовуються як компенсаційне житло для мешканців, які втратили свої домівки.
ФОТО: з відкритих джерел