Українські сили зупинили ворога під Покровськом та перейшли у контрнаступ
На фронті подолано найбільш критичний період, коли українські військові змушені були постійно утримувати оборону, а російські окупанти поступово просувалися.
Про це в ефірі Радіо NV заявив ветеран російсько-української війни, екскомандир роти батальйону «Айдар» Євген Дикий. За його словами, хоча ситуація залишається складною, однак фаза постійної оборони вже позаду.
Читайте також: "Біологічна зброя": ЗСУ розбили окупантів під Покровськом незвичним способом
Зокрема, ворога вдалося жорстко зупинити на Покровському напрямку.
«Росіяни зрозуміли, що взяти Покровськ їм не вдасться, тому намагаються змістити свої зусилля на інші ділянки фронту в надії знайти слабке місце. Проте ми не лише стримали їхню атаку під Покровськом, а й перейшли до серії добре спланованих локальних контрударів, які у деяких районах переростають у перехоплення ініціативи», – зазначив Дикий.
Зокрема, українські військові наразі ведуть бої за Торецьк, який був втрачений приблизно три місяці тому. Він наголосив, що це перше звільнення настільки великого населеного пункту за тривалий час.
Дикий підкреслив, що поступове виснаження російських військ дало свої результати: хоча ворог продовжував спроби просування, з кожним тижнем вони втрачали все більше ресурсів і особового складу, а захоплення територій давалося їм усе складніше.
Читайте також: Чи зможе Європа замінити допомогу США Україні: експерт оцінив ризики
«Просування росіян фактично припинилося на всіх напрямках, але ключовим стало саме зупинення їхніх атак під Покровськом, куди вони кинули найбільше сил», – додав він.
Таким чином, на окремих ділянках фронту українські сили вже не лише ведуть оборону, а й здійснюють наступальні дії, що може стати передумовою для подальшого звільнення окупованих територій.
Ми також писали, російські окупанти продовжують інтенсивні атаки на позиції Сил оборони України, намагаючись взяти український Курський плацдарм у кліщі.
ФОТО: з відкритих джерел