• 29 •
Тактика "випаленої землі" у всьому світі є воєнним злочином та тероризмом, наголошують у РНБО.
Російський агресор за 5 місяців повномасштабного вторгнення в Україну атакував цивільні об'єкти в 60 разів частіше, ніж військові.
Про це повідомив Центр протидії дезінформації при РНБО України, інформує UAINFO.org.
"Всупереч заявам Володимира Путіна, що "по жодних цивільних об'єктах російська армія ударів не завдає", за 5 місяців війни Росія атакувала цивільні об'єкти майже у 60 разів частіше, ніж військові. В цифрах це 17,3 тис. ударів по цивільних об’єктах і близько 300 — по військових. Насамперед окупанти завдають ударів по цивільній інфраструктурі міст, розташованих уздовж лінії фронту", — інформує ЦПД.
Читайте також: Окупанти влаштували масований обстріл Миколаєва, Харкова та Дніпропетровщини
Як зазначається, Кремль розраховує, що обстріли спонукають місцевих жителів припинити опір та виступити проти "київського режиму".
У ЦПД заявили, що тактика "випаленої землі" прийшла на зміну проваленій ставці російської армії на мобільні групи проникнення вглиб країни.
На сьогодні пошкоджено чи зруйновано понад 50% усього житлового фонду Маріуполя, Харкова, Чернігова, Бучі, Сєвєродонецька та Лисичанська. Кількість українців, які залишилися без даху, вже перевищує 3,5 млн осіб, або 8% населення країни.
Стали ціллю російських атак медичні, освітні заклади, культурні об'єкти. По всій країні зазнали пошкоджень понад 830 закладів охорони здоров'я, 2 тис. 129 освітніх установ, понад 530 об’єктів культури та мистецтв.
Читайте також: Ракетний удар по Кропивницькому: десятки поранених, є жертви
Також причиною "прильотів" по цивільних об'єктах є низька точність російської зброї та використання застарілих або хибних даних. За даними ЦПД, понад 70% російських ракет не вражають намічені цілі.
"Та незалежно від причин, тактика "випаленої землі" у всьому світі залишається воєнним злочином та тероризмом, за який кремлівській верхівці доведеться відповідати", — підкреслили в Центрі протидії дезінформації.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
УНІАН
Повідомити про помилку — Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки