У Міністерстві соціальної політики вважають, що допомога на проживання, яку зараз отримують родини ВПО, не вирішує проблем переселенців. Натомість в Україні планують розвивати три види соціальної підтримки для внутрішньо переміщених осіб.
Зокрема, йдеться про фінансову допомогу, адресну оплату оренди житла і соціальні послуги. Про це в інтерв’ю ZN.UA розповіла заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак.
Читайте також: Виплати ВПО з 1 березня – що варто знати кожному переселенцю
Допомога для малозабезпечених
Вона зазначила, що перший вид допомоги – фінансова підтримка вже працює. Так, переселенці отримують виплати від держави, а крім цього – можуть звертатися за допомогою для малозабезпечених родин.
Дарія Марчак нагадала, що у січні в постанові Кабінету міністрів №94 прописали зміни для ВПО. Тож наразі внутрішньо переміщені особи, які не мають роботи, можуть отримати допомогу для малозабезпечених. Раніше відсутність роботи та сплати єдиного соціального внеску були причинами для відмови.
«Якщо ви отримуватимете допомогу як малозабезпечені, розмір виплат, залежно від складу вашої родини, може бути навіть більший, ніж виплати на проживання для ВПО», – розповіла заступниця міністра соцполітики.
Читайте також: Для переселенців побудують квартири в п’яти областях – що відомо
Оплата оренди житла
Крім того, в Україні планують окремо від виплат на проживання надавати переселенцям адресну допомогу на оренду житла. Її розмір буде залежати від регіону.
«Нині родина, яка проживає в Києві та області, отримує по дві-три тисячі гривень на кожного її члена, і родина, яка проживає в невеликому селі на Івано-Франківщині, – стільки ж. Але вартість оренди житла для цих двох родин може відрізнятися в рази», — зазначила Дарія Марчак.
Читайте також: Як переселенцям отримати субсидію – чи потрібен договір оренди
Соціальні послуги
Крім того, українським сім’ям, як вважають у міністерстві, необхідно надавати соціальні послуги, які можуть відрізнятися в залежності від потреб переселенців.
«Розповсюджена проблема, коли мама з двома дітьми не може влаштуватися на роботу, бо немає з ким залишити дітей. Ця проблема не вирішиться, якщо ми платитимемо мамі п’ять-вісім тисяч гривень допомоги на неї та дітей. Якщо в жінки є мама або інший родич, прикутий до ліжка, який потребує догляду, ситуація повториться, жінка знов таки не зможе піти працювати. Відповідно, є низка проблем, які ми маємо вирішити, щоб допомогти родинам ВПО», – додала заступниця міністра соцполітики.
Таким чином, в Україні розглядають варіант надавати родинам ВПО послуги з догляду за хворими та дітьми.
Нагадаємо, раніше mrpl,city розповідав як проходять перевірки ВПО за місцем проживання і як не втратити виплати у разі відсутності переселенця.
Фото: з відкритих джерел