Окупанти відкривають ритуальну службу в Маріуполі: кладовища потопають у смітті

6

Окупанти відкривають ритуальну службу в Маріуполі: кладовища потопають у смітті

Ще наприкінці 2023 року журналісти Associated Press зафіксували щонайменше 10 300 могил, що з’явилися в Маріуполі після російського вторгнення

Близько 8,5 тисяч із них — на Старокримському кладовищі, яке за останні роки розрослося до неймовірних розмірів. Тоді ж місцеві жителі повідомляли, що місця для поховань фактично не залишилося. Тіла загиблих, які окупанти знаходили по всьому місту, доводилося перезахоронювати на давно закритих цвинтарях у різних районах Маріуполя.

Читайте також: Як рф зомбує дітей у Маріуполі: присяга на вірність та ідеологічні табори

Ще до повномасштабної війни міська влада прогнозувала, що виділеної ділянки під Старокримським цвинтарем вистачить приблизно на десять років. Однак через війну запас простору вичерпався всього за п’ять. Маріупольці неодноразово скаржилися, що кладовище переповнене, а також потопає у смітті.

Тепер, після масових скарг, окупаційна адміністрація заявила, що в місті нарешті почне працювати ритуальна служба, яка займеться прибиранням кладовища та 22 інших місць поховання. Сміття почали прибирати лише через три роки після окупації і в пропагандистських сюжетах похвалились — 40 людей вже зайнялись розчищенням засмічених територій.

Варто нагадати, раніше в місцевих пабліках з’явилася інформація про те, що окупанти офіційно заборонили поховання на Старокримському кладовищі для мешканців Маріуполя.

Читайте також: Нерухомість в Маріуполі: росіянам – нові квартири, місцевим – розбиті домівки

Там дозволено ховати лише тих, хто був зареєстрований у селищі Старий Крим. Таким рішенням окупанти фактично позбавили маріупольців останнього місця для поховань. Адміністрація не пояснює причин такого обмеження, але й без офіційних заяв зрозуміло — цвинтар заповнений повністю, а нового місця для поховань у місті немає.

Також стало відомо, що в тимчасово окупованому Маріуполі російська адміністрація ухвалила рішення про зміну офіційної символіки міста.

Так званий голова міського округу Олег Моргун 3 лютого підписав відповідні документи, затвердивши новий герб і прапор. За його словами, символи розробляли «профільні фахівці» на основі попередніх гербів Маріуполя.

ФОТО: з відкритих джерел

Предыдущая статьяПомогая Украине, Европа защищает себя — Мецола
Следующая статьяЦРУ предложило всем сотрудникам уволиться и получить компенсацию