Росіяни намагаються прорвати оборону на Запоріжжі: що відомо про ситуацію біля обласного центру
На Запорізькому напрямку окупаційні війська росії активізували штурмові дії поблизу Малих Щербаків, Щербаків, Степового, Лобкового та південніше П’ятихаток.
За словами речника Сил оборони півдня Владислава Волошина, загарбники прагнуть прорвати українську лінію оборони й закріпитися на плацдармі, з якого зможуть вести вогонь по передмістях Запоріжжя.
Читайте також: Виснажена армія рф і падіння темпів наступу: що чекає на росію на сході України
"Ворог хоче прорвати цю лінію оборони і захопити певний плацдарм, на якому розмістити далекобійну великокаліберну артилерію. Звідти завдавати вогневих ударів по передмісті Запоріжжя, а також тримати під вогневим контролем логістичні шляхи, що йдуть із Запоріжжя на схід", — зазначив Волошин в ефірі Новини Live.
За його словами, ситуація у вказаному районі залишається напруженою — ворог регулярно проводить штурмові дії, однак просунутись йому не вдається.
"Сили оборони України тримають ці населені пункти під вогневим контролем і коли противник туди заходить, то ми їх знищуємо, відрізаємо їхні штурмові групи від груп закріплення. Тому просування там фактично нема ні на метр", — наголосив Волошин.
Українські захисники продовжують утримувати позиції та завдають втрат окупаційним силам у спробах просування до обласного центру.
Читайте також: На Сумщині і Харківщині пекло: рф шле штурмові групи, щоб захопити території
Також зараз у районі Торецька російські підрозділи значно активізували бойові дії. Бої точаться вже безпосередньо на вулицях міста, що свідчить про критичну фазу протистояння. Противник намагається виявити слабкі місця в українській обороні, щоб прорватися далі, при цьому маючи чисельну перевагу.
Окрім Торецька, під постійним тиском перебуває район Костянтинівки. Саме там, за словами українського офіцера, росіяни використовують терористичні методи ведення бойових дій. Одним із таких є скидання боєприпасів з дронів, які не вибухають одразу, а через певний час. Такі дії створюють пряму загрозу мирному населенню.
ФОТО: з відкритих джерел