Нові графіки відключення світла: як тепер працюватимуть і що треба знати

14

Нові графіки відключення світла: як тепер працюватимуть і що треба знати

Сьогодні, 16 грудня 2024 року, по всій Україні починають діяти оновлені графіки стабілізаційних відключень електроенергії

Їх уніфікували для всіх регіонів, зробивши рівномірними, що дозволить збільшити кількість споживачів зі світлом навіть у випадках дефіциту енергії.

Читайте також: 6 500 грн для малозабезпечених і ВПО: як отримати нову виплату від держави

Що змінюється у нових графіках? Протягом останнього тижня оператори системи розподілу (ОСР) адаптували графіки до нових вимог. Основні нововведення:

  • Кожна черга тепер ділиться на дві підчерги (наприклад, 1.1 та 1.2).
  • Тривалість відключення чи підключення скорочено до 30 хвилин.
  • Графіки уніфіковані для всіх областей, а час обмежень буде розподілений рівномірно з урахуванням дня тижня та часу доби.

Побутові споживачі зможуть заздалегідь дізнатися години, коли у них буде світло, та спланувати свій день. Рівномірність досягатиметься через підрахунок тривалості відключень протягом усього тижня.

Для підприємств і бізнесу посилюється контроль за виконанням графіків обмеження потужності. У разі їх ігнорування ОСР або "Укренерго" запроваджуватимуть аварійні відключення.

Навіщо оновили графіки?

Раніше графіки в кожній області відрізнялися, що ускладнювало керування енергосистемою під час масованих атак. Уніфікація дозволяє:

  • зменшити кількість споживачів, яких одночасно знеструмлюють;
  • краще планувати день завдяки деталізованим графікам;
  • уникати перевантажень між чергами.

Нові графіки також запроваджують мінімальний період зі світлом у 3,5 години між відключеннями, що дасть змогу зарядити пристрої та обігріти приміщення.

Кожна з черг поділена на дві підчерги. Тепер диспетчери мають можливість вимикати не всю чергу, а лише її частину, що допомагає уникнути масштабних відключень і збільшити кількість домогосподарств зі світлом.

Графіки передбачають:

  • оновлення інформації щовечора;
  • доступність прогнозів на тиждень із зазначенням гарантованих "білих" зон (періоди зі світлом) та можливих "сірих" зон (коли світло може бути, але не гарантовано).

За новими розрахунками, кожна черга матиме 56 годин електроенергії на тиждень, що значно більше порівняно з попередніми 38 годинами.

Читайте також: На що витратити «тисячу Зеленського»: повний перелік товарів і послуг

Що означає уніфікація для регіонів?

Запровадження єдиних правил дасть змогу уникнути дисбалансу у розподілі електроенергії між регіонами. Тепер усі ОСР працюватимуть за спільною логікою, а за дотриманням графіків стежитиме Держенергонагляд.

Втім, значні пошкодження магістральних підстанцій після атак рф все ще впливають на енергопостачання. У випадку аварій або повторних обстрілів графіки можуть змінюватися, а актуальну інформацію слід перевіряти на офіційних ресурсах "Укренерго" чи обленерго.

Ми також писали, для отримувачів, які скористаються допомогою "Тисяча Зеленського" через “Укрпошту”, перелік витрат широкий і визначений, але має особливості.

ФОТО: з відкритих джерел

Предыдущая статьяАлжир обвинил Францию ​​в дестабилизации ситуации в стране
Следующая статьяРегулятор второй раз за месяц расширил список сомнительных инвестпроектов