Метінвест розробить концепцію відбудови кварталу в Бахмуті за проєктами «Сталевої мрії»

29

Метінвест розробить концепцію відбудови кварталу в Бахмуті за проєктами «Сталевої мрії»

Метінвест-СМЦ, збутова компанія Групи Метінвест, безплатно розробить концепцію відбудови зруйнованого росіянами кварталу в Бахмуті за проєктами «Сталевої мрії». Це друге після Маріуполя місто, що зголосилося відновлювати житло з використанням prefab-рішень – технології, в якій використовуються попередньо виготовлені на заводах сталеві елементи споруд. А перемовини та робота з адаптації проєктів будівель до місцевих умов ведуться ще з цілою низкою постраждалих громад.

Ступінь руйнування будівель кварталу «Ювілейний» оцінюється в 70%. На території площею 85,7 га мешкало понад 17,5 тисяч людей. У кварталі розташовані 94 житлових будинки на 5-10 поверхів, п’ять дитячих садків, дві школи, кінотеатр та універсам.

Читайте також: Проєкт Метінвесту «Азовсталь. Символ незламності» здобув гран-прі премії Effie Awards Ukraine 2023

Концепція відновлення кварталу розроблятиметься на основі проєктів «Сталевої мрії» з дотриманням усіх вимог містобудування, безбар’єрності та відповідатиме сучасним світовим тенденціям. Презентація концепції планується наприкінці лютого 2024 року.

«Бахмут пережив одну з найтриваліших та найзапекліших битв у цій війні. Місто зазнало величезних пошкоджень, та ми віримо, що до нього обов’язково повернеться мирне життя. Найкраще рішення — думати про відбудову вже зараз, не чекаючи закінчення війни. Адже Метінвест готовий постачати для відновлення сталь, а ми надати весь наш досвід та експертизу, щоб після перемоги можна було відразу розпочинати будівництво», — розповіла керівниця проєктного офісу будівельного сектору Метінвест-СМЦ Тетяна Скрипка.

Нагадаємо, в травні 2023 року Метінвест-СМЦ представив концепцію відновлення країни «Сталева мрія». Вона передбачає понад 200 готових проєктів будівель на основі трьох сталевих попередньо виготовлених елементів (prefab-рішень): каркасу, модуля та платформи.

Це житлова забудова (будинки на 1-8 поверхів, гуртожиток, готель), соціальна інфраструктура (школа, дитсадок, амбулаторія) та інфраструктурні об’єкти (паркінг, спорткомплекс та підземне укриття).

Читайте також: Проєкт Метінвесту з HR-аналітики переміг у премії HR Pro Awards

Проєкти містять повний пакет документів, зокрема кошторис, графіки будівництва, планування, технічні рішення.

Концепція ґрунтується на принципі «будуй українське» й наразі об’єднує близько 50 вітчизняних заводів із виробництва металоконструкцій, дизайнерів, виробників меблів та будматеріалів.

Ще один принцип, що лежить в основі «Сталевої мрії» – «Build Back Better». Це означає, що всі проєкти житла та соціальної інфраструктури вирізняють прозорість (відкриті кошториси та графіки будівництва), екологічність, модульність, інклюзивність і швидкість будівництва.

Нагадаємо, Метінвест розпочав серійне виробництво й постачання ЗСУ протимінних тралів для танків, що допомагають контрнаступу.

Фото: Метінвест