Коли в Україні святкуватимуть Великдень і чому наша дата відрізняється від більшості країн Європи

96

Коли в Україні святкуватимуть Великдень і чому наша дата відрізняється від більшості країн Європи

З 1 вересня 2023 року Українська православна церква перейшла на новоюліанський календар, тому більшість церковних свят відзначаються в інші дати. Відтепер разом з усіма європейцями ми святкуємо Різдво, Благовіщення Пресвятої Богородиці, Воздвиження Хреста Господнього та інші важливі для християн дні.
Через це, не всі українці розуміють – чому в більшості країн Європи Великдень вже відзначили 31 березня, а в Україні свято припадає на 5 травня. Відповідь на це питання для krivbass.city дав клірик ПЦУ Отець Артемій Передерій.

Читайте також: Розповідь Сергія Бурова про маріупольську церкву святої Марії Магдалини
Він наголосив, що католики, до яких належить більшість європейців, вираховують Великдень по григоріанському календарю, а православні – по новоюліанському. У країнах, де більшість складають православні, як, наприклад, Греція, теж відзначають Великдень 5 травня.
Отець Артемій пояснив, що традиції святкування закладалися багато років тому. За його словами, точний час, коли був розп’ятий Ісус Христос, невідомий, але є інформація, що це сталося навесні.
«Різні спільноти християн святкували Великдень по-різному до 325 року. В 325 році було здійснено Перший Вселенський Собор православних, і одне з важливих питань на ньому було – коли святкувати разом Великдень. Було вирішено, що свято відзначатиметься в першу неділю після повного місяця після весняного рівнодення», — розповідає Отець Артемій.

Читайте також: Різдво, Водохреща та Щедрий вечір – як змінилися дати свят
Та після цього Православна Церква додала ще один важливий нюанс – не святкувати Великдень до або одночасно з Песахом (єврейським Великоднем).
«Тому така різниця – Великдень в католиків може бути до Песаха, а у православних – ні. В цьому році єврейська пасха припадає на кінець квітня – з 21 по 28 число», — говорить клірик ПЦУ.
А вже наступного року, коли виповниться 1700 років з дати Першого Вселенського Собору, дати Великодня у православних та католиків співпадуть. Крім того, за словами Отця Артемія, існує комісія, яка прагне об’єднати всіх християн святкуванням Великодня. Чи будуть християни і надалі в один день відзначати Великдень, вже не через збіг дат, вирішить спеціальна комісія.

Фото: з відкритих джерел

Предыдущая статьяЗеленский обсудил с президентом Швейцарии подготовку к саммиту мира
Следующая статьяМодель бронирования за деньги защищает богатых от мобилизации, — юрист