У тимчасово окупованому Маріуполі, де комунальні послуги переживають кризу через підготовку до опалювального сезону, жителі стикаються з новими викликами
Окупаційна "Тепломережа" запам’яталася не лише постійними аваріями на "відремонтованих котельнях" та холодними батареями, а й вимаганням оплати за неіснуюче опалення. Про це повідомляє Маріупольська міська рада.
Навіть під час масованих обстрілів, коли місто залишалося без тепла, води та електрики, колаборанти почали надсилати платіжки заборгованості за 2022-2023 рік. Аргумент, що вцілілі будинки залишалися без опалення, не брався до уваги, що викликало велике обурення серед мешканців.
Читайте також: Маріупольські "сталінки" тріщать по швах: шахрайські схеми окупантів пішли в хід
Тільки у лютому 2024 року було запропоновано жителям зруйнованих будинків писати заяви про відмову від оплати за "віртуальне опалення" до комплексного відновлення. Однак на практиці вони зіштовхнулися з бюрократичною плутаниною: "Тепломережа" направляє їх до "ЖЕКу", який, у свою чергу, знову направляє до "Тепломережі". Окупаційна влада не бере на себе відповідальності.
"Коли я прийшла туди віддати довідку, заявили, що їх платежі припиняються з моменту видачі довідки. А до цієї дати (за 2023-2024 рік) – сплатіть борг. Не топилося? Це не наша справа! Принесіть про це ще одну довідку із ЖЕКу. Коли я передала їм відповідь від ЖЕКу, у Тепломережі відповіли, що логіка в її конторі не працює! Несіть довідку… Від кого? Я пішла до райадміністрації. Там сказали, що вони лише збирають заяви людей і ні за що більше не відповідають! Підсумок: ЖЕК здивований, влада "відморозилася", Тепломережа "повісила" на мене борг за неотримане опалення…", — жаліється маріупольчанка.
Читайте також: Русифікація дітей у Маріуполі: окупанти вигадали новий спосіб небезпечної пропаганди
Ми також писали, в окупованому Маріуполі житлові будинки, зокрема "сталінки", які постраждали від російських обстрілів під час блокади міста у 2022 році, опинилися на межі руйнування через недобросовісні дії підрядників.
Під час ремонту зовні створюється ілюзія відновлення: будинки отримують гарні фасади, однак на цьому роботи зупиняються, а всередині нічого не роблять.