Метою є не лише заморозити російські активи, які перебувають у відповідній юрисдикції, а й використати їх для відновлення України, однак це складне законодавче завдання, заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
"Воля є, але з правової точки зору це непросте завдання. Ми на початку шляху", – сказала вона на брифінгу на Міжнародній експертній конференції з питань відновлення України у Берліні у вівторок.
Президентка нагадала, що створено спеціальну Task Force групу для цього.
"Безпрецедентним" це завдання назвав і канцлер Німеччини Олаф Шольц, також оцінивши, що цей процес перебуває на початковій стадії.
"Треба дотримуватися принципів права", — наголосив Шольц слідом за фон дер Ляєн, яка заявила, що ЄС відстоює принцип правої держави.
У свою чергу прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що заарештовані російські активи, які оцінюють у $300-500 млрд, могли б стати основним джерелом фінансування відновлення, і нагадав, що в Україні також створено спеціальну робочу групу з питань їх конфіскації.
Він зазначив, що Канада стала першою країною, в якій внесено відповідні поправки до національного законодавства.
Глава українського уряду повідомив, що нещодавно обговорював це питання з прем'єром Польщі Матеушем Моравецьким, і в Польщі також готові ініціювати відповідні законодавчі зміни.
Прем'єр України наголосив, що питання конфіскації російських активів має стати однією з точок уваги "фінансового Рамштайну", який передбачається створити до кінця цього року.