Покровськ не можна втрачати: чому втрата шахт загрожує серйозними наслідками для фронту

17

Покровськ не можна втрачати: чому втрата шахт загрожує серйозними наслідками для фронту

Українська металургійна галузь зіткнулася з високим ризиком втрати єдиної в країні шахти, що має стратегічні запаси коксівного вугілля

Ця сировина є ключовою для виробництва сталі на найбільших металургійних підприємствах країни. Загроза стає все більш реальною через наближення фронту до Покровська — важливого центру вуглевидобувної промисловості, про що розповідає розбір NV.

Читайте також: Ворог на підступах: росіяни націлились на оборону ЗСУ у Великій Новосілці — актуальна обстановка

За даними карти проекту DeepState, протягом останніх десяти днів російські війська просунулися на південний захід від Покровська, перетнувши річку Солона. Передові підрозділи агресора зараз перебувають за 14 км від селища Удачне. Це створює значний тиск на підприємства регіону.

У складних умовах війни Покровські шахтарі продовжують працювати. Генеральний директор Метінвест Покровськвугілля Андрій Акулич повідомив, що персонал діє у бронежилетах, а працівники проживають у спеціальних укриттях далеко від лінії фронту. На території шахт організовані підземні й наземні бетонні сховища.

Задля безпеки було скорочено переміщення працівників у вечірній час, а також перебудовано логістику. Для запобігання критичним ситуаціям, як-от відключення електропостачання, на шахті встановлено генератори для екстреного підняття працівників на поверхню.

Попри виклики, на підприємствах Покровського майданчика продовжують працювати 3,5 тисячі людей, що забезпечують видобуток і збагачення коксівного вугілля. За останні 10 місяців тут видобули 4 мільйони тонн сировини, а зниження обсягів становило лише 20% порівняно з довоєнними показниками.

Наближення фронту є лише одним із чинників скорочення виробництва. Серед інших проблем — зменшення планів виплавки сталі, обмеження логістики для доставки вугільної та металургійної продукції, нестача персоналу через мобілізацію, підвищення тарифів державними монополіями й перебої з електропостачанням.

Згідно з прогнозами Укрметалургпрому, у разі втрати шахти видобуток сталі в Україні може впасти до 3,5 млн тонн на рік замість очікуваних 7,3 млн тонн. Для порівняння, у 2022–2023 роках було вироблено 6,26 та 6,23 млн тонн відповідно.

Втрата шахти стане критичним ударом по всій економіці країни. Сталь є важливим компонентом не лише для експорту, але й для оборонно-промислового комплексу, що активно розвивається.

Читайте також: Незвичайна стратегія окупантів: що росіяни ховають у глибинах Бахмута

У компанії Метінвест заявили, що поки агресору не вдалося відновити виробництво на жодному із захоплених підприємств групи, включно з такими об’єктами, як Азовсталь чи Маріупольський металургійний комбінат.

Для підприємств у Покровську розроблено кілька сценаріїв, залежно від розвитку ситуації. У компанії зазначають, що рівень металургійного виробництва залежить від багатьох чинників, але доступ до коксівного вугілля залишається основою для стабільної роботи галузі.

Зараз українська металургія залишається одним із ключових експортних секторів, забезпечуючи значний притік валюти до бюджету країни. Однак подальше загострення ситуації в регіоні може поставити під загрозу не лише металургію, а й економіку загалом.

Ми також писали, російські війська активізували спроби взяти українських захисників в оточення в районі Курахового та Успенівки, захопивши частину території зі східної сторони Курахового.

ФОТО: з відкритих джерел

Предыдущая статьяНовая схема мошенничества с QR-кодами угрожает автомобилистам
Следующая статьяУкраина вернула тела 502 павших военных