Піонтковський пояснив, про що свідчать «сигнали» Кіссінджера і чи є в України шанс на вступ у НАТО

146

• 31 •

Піонтковський пояснив, про що свідчать "сигнали" Кіссінджера і чи є в України шанс на вступ у НАТО

Заява, яку зробив колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер щодо членства України в НАТО, свідчить про серйозні зміни в західній свідомості. Так, 99-річний Кіссінджер закликав ставитися до нашої країни як члена Альянсу.

Про це в інтерв'ю журналістці Наталі Влащенко сказав російський політолог та публіцист Андрій Піонтковський. Зокрема, він пояснив, чому Кіссінджер раніше виступав за територіальні поступки РФ, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.

"Це людина, яка 20 років боролася з розширенням НАТО. Вона критикувала адміністрації Клінтона, Буша, Обами за політику розширення НАТО", – сказав Піонтковський.

Політолог додав, що Кіссінджер бачив основним суперником Сполучених Штатів Китай, тому вважав за потрібне схилити Росію на свій бік у цьому конфлікті та "з увагою ставитися" до інтересів Москви на пострадянському просторі.

Так, колишній держсекретар незмінно підтримував ідею "фінляндизації" України, проте сьогодні заговорив про її членство в НАТО, нагадав Піонтковський.

Читайте також: Кіссінджер закликав в жодному разі не поступатися територіями України

"Подякуємо йому за те, що він кинув цю тезу в західний порядок денний. Про неї вже говорять дуже голосно. …Це дуже цінна, я б сказав, тектонічна зміна в західній свідомості. Вони починають обговорювати можливість негайного прийому України до НАТО", – сказав політолог.

Піонтковський додав, що величезна заслуга в цьому – українських Збройних сил, які дали зрозуміти, що здатні ефективно обороняти рідну землю.

Читайте також: "Наступного дня ми побачимо "Лебедине озеро": Піонтковський розповів, звільнення якого міста стане ударом для Путіна

"Ця думка їх (Захід. – Ред.) дуже надихнула, що, виявляється, можна прийняти цього союзника (Україну. – Ред.), не беручи на себе тягар вмирати за нього на полях бою. Це перше. А друге – зруйновано той знаменитий аргумент Кіссінджера – він сам від нього зараз відмовляється – що ось ця ідея, отримати Росію як союзника в протистоянні з Китаєм – абсолютно ідіотська, зараз, коли Росія настільки є васалом Китаю", – пояснив політолог.

Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube

Обозреватель

Повідомити про помилку — Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Предыдущая статьяВ Белом доме считают, что Зеленский должен участвовать в саммите G-20, если на нем будет Путин
Следующая статьяЭрдоган предложил Зеленскому встретиться с Путиным в Турции