• 48 •
За словами Бартоша Чихоцького, через відсутність далекобійної зброї, Україна ніяк не могла допомогти бійцям в оточеному місті.
Ранні поставки РСЗВ HIMARS дозволили б запобігти маріупольській катастрофі. Україна отримала б засіб для нанесення ударів по ворожих угрупованнях в районі міста. Таку думку виданню Polska Times висловив посол Польщі в Україні Бартош Чихоцький, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
"Ми прекрасно розуміємо, що, якби HIMARS дійшли до України раніше, маріупольської трагедії могло і не статися. Українці просто стояли за 100 кілометрів від цього міста, їх розділяла рівнинна місцевість, вони не могли зрушити лінію фронту і були змушені спостерігати за трагедією своїх товаришів", — заявив Чихоцький.
Посол Польщі висловив упевненість у перемозі України, якщо допомога від Заходу продовжиться. Зараз — це лише питання часу, жертв і масштабів руйнувань.
"Ми повинні запитати себе, чи будемо ми спостерігати за тим, як Україна, стікаючи кров'ю, врешті-решт перемагає, а потім відновлюється протягом десятиліть, що також призведе до довгострокового стану нестабільності біля наших кордонів. Або ми зараз докладемо ще більше зусиль, прискоримо цю перемогу і в результаті скоротимо період відновлення", — додав Чихоцький.
Читайте також: Болгарія таємно через Польщу передала Україні тисячі тонн зброї
Посол Польщі в Україні також повідомив, що раніше жодна держава НАТО не отримувала такої допомоги, як Україна, хоча вона і не входить до Альянсу. Йдеться про кількість техніки та навчання солдатів.
З 24 лютого у форматі Рамштайн відбулося вже чотири конференції НАТО з координації військової підтримки України.
"Це безпрецедентно. Жодна держава НАТО ніколи не отримувала такої допомоги, як Україна, яка не входить до НАТО. Це стосується і самого поглибленого розвідувального і супутникового забезпечення, а також навчання українських солдатів на полігонах у Великобританії, Польщі, США та інших країнах", – зазначив він.
Посол також зазначив, що Україні знадобиться підтримка на довгі роки вперед.
Читайте також: "Є і суб'єктивні, і об'єктивні причини". Рахманін пояснив, чому країни НАТО не можуть передати Україні багато зброї
"Потрібні подальші зусилля, поки Україна не вистоїть проти нападу, а потім підтримка на довгі роки вперед в процесі відновлення. Якщо демократичний світ перестане підтримувати Україну, це покаже іншим агресорам, "що політика нехтування міжнародного права окупається", — зазначив сказав Ціхоцький.
На питання, чи вірить він у перемогу України в цій війні, посол відповів: "Та я і не сумніваюся".
"Якщо не відбудеться якийсь незрозумілий поворот, який змусить Захід перестати підтримувати Україну і карати Росію санкціями, мені складно навіть придумати причину, по якій це може не статися. Україна захищатиметься. Це тільки питання часу, масштабів жертв і руйнувань", – підсумував він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
UAINFO
Повідомити про помилку — Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки